آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان در سال 94

دوازدهمین  و آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز چهار شنبه (18 اسفند 94) در سالن شهدای استانداری همدان به ریاست استاندار محترم و با حضور فرماندار شهرستان ها همزمان با سالروز بزرگداشت سید جمال الدین اسد آبادی برگزار شد.

محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در دوازدهمین و آخرین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان در سال 94 ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: امیدوارم با الگو گرفتن از روش و منش حضرت فاطمه (س) بتوانیم زندگی با برکتی را داشته باشیم.

hamedan shora

وی با اشاره به پشت سر گذاشتن انتخابات هفتم اسفند ماه از همه مردم، مسئولان، مجریان و ناظران انتخابات، فرمانداران، نیروهای نظامی و امنیتی، کاندیداها و … تشکر کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌هایی که در ارتباط با تعداد کاندیدای شاخص ایجاد شده بود اما مردم ارزشمند در انتخابات حضور پیدا کردند، بیان کرد: در استان همدان 58 درصد یا نزدیک 59 درصد مردم حضور پیدا کردند اما به اعتقاد ما بالای 60 درصد هست؛ چون آمار داده شده برای واجدین شرایط استان آمار بالایی بوده و آمار واقعی کمتر از این بوده است .

وی با تأکید بر اینکه سعی و تلاش شد انتخابات با سلامت و امانت‌داری برگزار شود و غیر از این نیز نبود، ادامه داد: کاندیداها، احزاب و تشکل‌ها سعی کردند قاعده بازی و قانون را رعایت کند.

وی افزود که 670 نفر از رای دهندگان بالای 96 سال و 4000 نفر بالای 90 سال سن داشتند که باعث افزایش امید به زندگی در استان می باشد.

نیکبخت با بیان اینکه در سال آتی قطعاً شرایط مناسبی پیش رو خواهد بود، ادامه داد: دولت در شرایط تنگنایی از نظر بودجه، طرح تحول نظام سلامت را اجرا کرد و از محل این طرح 270 میلیارد تومان پول وارد استان شد.

وی با بیان اینکه با وجود کمبود بودجه اما مدیران استان به خوبی شرایط را مدیریت کردند، ادامه داد: این تلاش‌ها ارزشمند است، چراکه خبری از 120 میلیارد دلار پول نفت نبود اما با این وجود، همه کارها انجام شد.

وی افزود به نسبت توان بودجه ای، مدیران ماهانه برای 900 تا 1000 نفر شغل ایجاد کرده اند.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینکه امروز مصادف با سالروز بزرگداشت سید جمال‌الدین اسدآبادی است، بیان کرد: همان‌گونه که امسال به نام میرسید علی همدانی نام‌گذاری شد با هماهنگی و نظر نماینده ولی‌فقیه در استان سال 95 را به نام سید جمال‌الدین اسدآبادی نام‌گذاری خواهیم کرد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه 22 اسفند ماه سالگرد تاسیس بنیاد شهید است و روز شهید نام‌گذاری شده است، بیان کرد: هرچه داریم از خون شهدا است و انتظار داریم این روز را بزرگ و برجسته بدانیم.

نیکبخت در ادامه با بیان اینکه درخواست داریم که فرمانداران پیش از پایان سال یک بار دیگر ستاد تنظیم بازار را در شهرستان خود برگزار کنند، افزود: امسال به طور حتم تعداد مسافران نسبت به سال‌های گذشته بیشتر خواهد شد.

آخرین شورا برنامه ریزی همدان

وی با بیان اینکه فرمانداران باید در چند روز نخست سال جدید در شهرستان خود باشند و برای خروج از حوزه خود باید با معاونت سیاسی امنیتی استانداری همدان  هماهنگی لازم را داشته باشند، اما فرماندار همدان  و شهرستان هایی که انتخابات آن ها به مرحله دوم کشیده شده است باید سعی کنند تا پایان تعطیلات در همدان بمانند.

استاندار همدان در ادامه از عملکرد اداره برق استان تقدیر کرد و تأکید کرد: اگر همکاری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان نبود برخی از جاده‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری نمی‌رسید. اداره برق همچنین از مدیرکل امور مالیاتی، حمل و نقل پایانه ها ، دامپزشکی ، دیوان محاسبات ، تامین اجتماعی و شرکت گاز بخاطر صرفه جویی در مصرف برق تشکر و قدردانی نمود.

وی از عملکرد شرکت توزیع برق باختر انتقاد کرد و افزود: از عملکرد شرکت توزیع برق باختر راضی نیستم، درست است این مجموعه سه استان مرکزی، لرستان و همدان را مدیریت می‌کند اما عملکرد مطلوبی ندارد.

نیکبخت در ادامه از 49 پروژه نیمه تمام شامل 8 زمین چمن ، 32 سالن سر پوشیده و در خصوص 9 استخر نیمه‌تمام آموزش و پرورش، بیان کرد: برای تکمیل 9 استخر نیمه‌تمام آموزش و پرورش با وزیر آموزش و پرورش توافق شد که یک‌سوم را وزارتخانه، یک‌سوم را اداره نوسازی و یک‌سوم را استان تأمین کند.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این 9 استخر 24 میلیارد تومان
اعتبار لازم است که 8 میلیارد تومان اعتبار استان آماده است، افزود: ابتدای سال آینده معادل تأمین اعتباری که اداره نوسازی برای 9 استخر انجام می‌دهد استان نیز تأمین اعتبار خواهد داشت.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش فوق‌برنامه‌های ورزش را هزینه‌بر نکند، ادامه داد: مقداری از اعتبارات شهرستانی به تأمین تجهیزات ورزشی کمک شود.

وی در ادامه در خصوص عملکرد آب و فاضلاب استان بیان کرد: توقع داریم بخش آب تلاش کند اعتبارات بیشتری را از تهران بگیرد اما در مجموع عملکرد در اجرا خوب بوده است.

نیکبخت با بیان اینکه حدود 500 لیتر آب جدید تأمین کرده‎ایم، بیان کرد: امیدواریم با افزایش بازندگی‌ها سد بتواند سال آینده جواب نیاز مردم را بدهد چراکه از دو یا سه محل آب جدید ایجاد کرده‌‎ایم. و با وجود مهندس عراقی انتظار مشکل آب نداریم.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *