استاندار همدان:همدان بايد در راستاي اقتصاد مقاومتي و موارد مرتبط ، جزء چند استان اول پيشرو و پيشتاز کشور باشد

استاندار همدانمحمد ناصر نيکبخت روز چهارشنبه در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان همدان افزود: به منظور رفع موانع توليد در استان همدان و اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي هر هفته يک جلسه با حضور استاندار و دو جلسه با حضور اعضاي کارگروه و همه بانکها برگزار خواهد شد و پس از پايان بررسي تمام شهرستان ها ، مرور کارهاي انجام شده بر اساس مصوبات صورت مي گيرد.

وي با تاکيد بر اينکه همه دستگاههاي اجرايي مرتبط با توليد استان بايد از اجراي مصوبات گزارش دهند ادامه داد: رسانه ها در اين راستا نقش بسزايي دارند.

استاندار همدان با تقدير از تلاش هاي رسانه هاي استان اضافه کرد: نياز به کمک رسانه ها براي اجراي اقتصاد مقاومتي در استان داريم و نقش رسانه ها در اجراي اقتصاد مقاومتي به همان ميزان نقش بانکها مهم است چرا که مي توانند تشويق و دلگرمي و مشارکت ايجاد کنند و هم مي توانند نقد و يادآوري داشته باشند.

نيکبخت اظهار کرد: تلاش مديران بخشي و بانک ها در رابطه با اجرايي کردن و اقدامي کردن مباحث اقتصاد مقاومتي و احياي واحدهاي تعطيل شده و افزايش توليد واحدهاي توليدي نيم بند براي رسيدن به توليد کامل، قابل تقدير است.

وي بيان داشت: همدان بايد در راستاي اقتصاد مقاومتي و موارد مرتبط ، جزء چند استان اول پيشرو و پيشتاز کشور باشد زيرا ظرفيت آن را دارد و همکاري خوبي که بانک ها و دستگاهها و مردم دارند مي تواند عاملي باشد که در ارتباط با توليد و اقتصاد مقاومتي تلاش بيشتري صورت گيرد.

استاندار خاطرنشان کرد: رسانه ها به خوبي در ارتباط با کلنگ زني مجتمع چوب جورقان ورود نکردند و مانور نداشتند در حالي که فکر مي کنم اين پروژه از پروژه هاي ارزشمند و نو است.

نيکبخت تصريح کرد: براي اولين بار در کشور مردم خودجوش آمده اند ، 6 هکتار زمين را براي خوشه صنعتي صنايع چوب در مراحل مختلف از تراش و ساخت ، نمايشگاه و سفارش پذيري آماده کرده اند و حدود 110 ميليارد ريال با 650 شغل مستقيم و متقاضيان مردمي محاسبه شده و امکان توسعه و افزايش سطح هم پيش بيني شده است.

استاندار همدان از مديران عضو ستاد تسهيل و رفع موانع توليدي استان، خواست اقتصاد مقاومتي را در استان به بهترين شکل اجرا کنند.

نيکبخت با بيان اينکه به منظور پيشبرد اهداف کشور از مديران حمايت مي شود ادامه داد: اما اگر در جايي کاستي در کار مردم صورت گيرد و يا قدم براي حل مشکلات مردم بلند نيست، آنجا رفاقتي نبوده و قابل اغماض نيست.

وي اضافه کرد: کار مردم را بايد ارجح بر کار خود دانست و اگر کار شخصي خود را بر کار مردم ترجيح داده شد به امانتي که گرفته شده خيانت کرده ايم.

وي تصريح کرد: مردم در اين سالها آسيب هاي فراواني ديده اند و به آنها فشار آمده و بايد مشکلات آنها را حل کرد.

استاندار همدان با يادآوري سخنان رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهور درباره اشتغال جوانان، اظهار کرد: ما کارگزاران رهبر معظم انقلاب و دولتيم و بايد اين دستورات و سياستها را اجرا کنيم و مردم هم اين را انتظار دارند.

نيکبخت بيان کرد: مديران براي حفظ برادري خود کفش خود را محکم بالا بکشند و در رابطه با اقتصاد مقاومتي از هيچ کوششي دريغ نکنند.

وي ادامه داد: تعطيل نشدن واحد توليدي و فعاليت با 30 درصد ظرفيت، افتخار نيست و بايد ظرفيت توليد واحدها افزايش يابد.

استاندار همدان با يادآوري تصميم قرارگاه اقتصاد مقاومتي کشور ، خاطرنشان کرد: اين تصميم در گذشته در استان اتخاذ شده بود و هر مديري در مسير اقتصاد مقاومتي مانع تراشي کند، آسيب مي بيند.

نيکبخت گفت: رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهوري بر اقتصاد مقاومتي تاکيد دارند و کار بايد ضربتي انجام شود و مردم بايد نتيجه را ببينند.

استاندار همدان اضافه کرد: احداث کشتارگاه ها در استان ضروري است و کشتارگاه براي امروز ما مهم است زيرا صادرات مواد پروتئيني را بايد با کشتارگاه هاي صادراتي انجام داد.

وي همچنين بر پيگيري احداث بندر خشک استان تاکيد و بيان کرد: از فرصت اقتصاد مقاومتي مي خواهيم براي احداث بندر خشک استفاده کنيم.

در اين جلسه مشکلات چندين واحد توليدي استان بررسي و تصميماتي در راه احيا يا افزايش توليد اين واحدها اتخاذ شد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *