استاندار همدان : تعریف افق آینده همدان بر اساس گردشگری

نشست خبری استاندار همدانبه گزارش همدانا، محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان، امروز در دفتر خود با اصحاب رسانه های استان نشست مطبوعاتی داشت. نشستی که در ابتدای آن وقت آن حدود 2 ساعت اعلام شد اما بیش از 3.5 ساعت بطول کشید و استاندار تا آخرین لحظات مشتاق شنیدن بود و این اشتیاق وعده نشست های منظم و فصلی را از زبان استاندار در پی داشت.

نیک بخت در سخنان آغازین خود  اظهار داشت: امسال سال مهمی برای توسعه کشور و استان همدان محسوب می‌شود که انتظار می‌رود رسانه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته و از تخریب پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال سال پس از برجام، توفیق در مذاکرات هسته‌ای، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و رفع تحریمها را داریم، افزود: شرایط معیشتی و اقتصادی مردم می‌طلبد تا توان بیشتر و همه توان را براین بگذاریم که مردم به آینده بیشتر امیدوار شوند و بتوانیم خدمات شایسته‌ای را براساس اهداف دولت به مردم ارائه دهیم.

نیک بخت با بیان اینکه باید امسال با تمام شرایط به وجود آمده در زمینه ارتقا معیشت و اقتصاد مردم اقداماتی را داشته باشیم، گفت: در این زمینه دولت و استان بی نیاز به همکاری و همراهی اهالی رسانه نیست و انتظار وجود دارد در ادامه نیز همکاریها باشد همانطور که در گذشته نیز اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینک خدمات هر دولتی به مردم خدمات نظام به مردم محسوب می‌شود، گفت: مبنای اخلاقی، انسانی، شرعی و عرفی ندارد که خدماتی که برای مردم صورت می‌گیرد وارونه جلوه داده و نخواهیم مردم مطلع شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان بسیار شایسته است ولی متناسب با این شایستگی توسعه لازم را نداشته است، گفت: یکی از دلایل عمده آن این است که در زمانی که بسیاری از استانهای کشور با ارز هفت تومانی استان خود را ساختند ولی در استان همدان یک دلار هفت تومانی استفاده نشد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی از همدان روی گردان بودند، تصریح کرد: رسانه‌ها چرایی عدم سرمایه‌گذاری در همدان را بررسی کنند، چرا بعد از 37 سال باید با چراغ به دنبال سرمایه‌گذار بگردیم.

نیک بخت با اعلام اینکه در دو سه سال اخیر تعدادی سرمایه‌گذار به استان همدان وارد شد که باید تقویت کرد تا بتوان تعداد آنها را افزایش داد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری و سند چشم انداز توسعه بر رشد هشت درصدی تاکید دارند که رسیدن به این نقطه 900 هزار میلیارد تومان و 70 میلیارد دلار در هر سال نیاز است.

وی با اشاره به اینکه این میزان سرمایه را دولت توان و اجازه لازم را برای هزینه ندارد، گفت: دولت در صورت علاقه توان لازم برای سرمایه‌گذاری را ندارد و باید سرمایه‌گذار و بخش خصوصی را در این زمینه وارد کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه در استان همدان همراهی لازم برای سرمایه‌گذاری وجود داشته و در نصف روز جواز تاسیس صادر می‌شود، گفت: این تنها کافی نبوده و همکاری مردم، کارشناسان و مدیران و استقبال مردم را نیاز دارد، نه اینکه در زمان ورود سرمایه‌گذار همه به دنبال موشکافی در سرمایه افراد باشند.

وی با اشاره به اینکه برای مسائل سرمایه‌گذاری با تمامی مدیران، ائمه جمعه و روحانیون و کارشناسان جلسه داشته‌ام تا نظرات و تقاضاها مطرح شود، گفت: این اقدامات برای جذب سرمایه‌گذار بوده چراکه استان همدان شایسته بوده و نباید نسبت به هیچ استانی عقب باشد.

نیک بخت با اعلام اینکه 10 هتل که 5 هتل بزرگ است در همدان کلنگ زنی، آغاز و دارای پیشرفت فیزیکی 60 درصد است، تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی 350 میلیارد تومان تعهد سرمایه‌گذاری در استان همدان داشته که تاکید شده تا 10 اردیبهشت ماه عملیات اجرایی آنها نیز آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته جسله‌ای بابت مستندسازی با رئیس شبکه مستند رسانه ملی داشتیم، گفت: هماهنگی لازم شده و تعدادی از مستندهای آماده شده به اداره کل میراث فرهنگی تحویل شده تا بازنگری لازم انجام شود.

نیک بخت با بیان اینکه دو میلیارد و 500 میلیون تومان برای ساخت مستند در نظر گرفته شده است، گفت: قرار بود یک میلیارد تومان توسط استانداری، یک میلیارد تومان توسط شهرداری همدان و مابقی توسط شرکت سیاحتی علیصدر تامین شود.

وی با اشاره به اینکه شستا در سه طرح سرمایه‌گذاری خواهند کرد، گفت: در منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد، هتل هما و تولید منیزیم از دولومیت سه طرح شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است که در همدان اجرایی می‌شود.

نیک بخت با بیان اینکه عصر طلایی تا تابستان امسال کمپهای اقامتی تحویل می‌شود، گفت: چندین هتل در سطح شهر همدان، تویسرکان و ملایر در دست اجرا و کلنگ زنی است.

وی با بیان اینکه استان همدان قرار است استان گردشگری است و بدون هتل و محل اسکان این امر محقق نمی‌شود، گفت: اردیبهشت ماه داوران بین‌المللی شورای جهانی صنایع دستی وارد عمل شده و لالجین را به عنوان نامزد دریافت شهر سفال جهان مورد بررسی قرار می‌دهند.

استاندار همدان با اعلام اینکه 14 اردیبهشت ماه داوران از شهر لالجین بازدید می‌کنند، گفت: به گونه‌ای شرایط در این شهر فراهم شود که داوران شورای جهانی صنایع دستی تولیدات چینی را مشاهده نکنند چراکه زیبنده این شهر نیست.

وی با بیان اینکه در سال 12 هزار هکتار از اراضی آبی به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌شوند، گفت: نزدیک به 50 درصد از کل اراضی آبی استان همدان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است و در این زمینه استان همدان پیشگام است.

نیک بخت با اعلام اینکه در دولت تدبیر و امید هزار و 300 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود شده است، گفت: برای ایام انتخابات انسداد چاه‌ها تعدیل شده تا همکاری لازم با مردم شده و کشاورزان واقعی دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه باید در ساماندهی امور آب استان نهایت برنامه‌ریزی را داشته باشیم، عنوان کرد: امسال بارندگی مناسبی در سطح استان همدان داشتیم ولی نباید از خشکسالی موجود در سطح کشور و استان غافل شد.

استاندار همدان با اعلام اینکه سال گذشته در راستای همایش سرمایه‌گذاری با محوریت اقتصاد مقاومتی طرحهای بزرگی را با مشارکت کشورهای خارجی در دست اجرا و بهره‌برداری داریم، گفت: دو شرکت خارجی به طور مستقیم در همدان برای ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی مشارکت کردند و 16 مگاوات برق تولید کرده و 16 میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی آنهاست.

وی با بیان اینکه هر دو این پروژه‌ها در شهرستان همدان است، گفت: این سرمایه‌گذاران از کشورهای آلمان و انگلیس هستند که برای نخستین بار استان همدان سرمایه‌گذاری خارجی به ور مستقیم را تجربه می‌کند.

 نیک بخت با اشاره به اینکه از محل سفر ریاست جمهوری 880 میلیارد تومان اعتبار عمرانی و 800 میلیاد تومان سرمایه‌گذاری هلدینگها را داشتیم، عنوان کرد: 44 طرح در سفر ریاست جمهوری به تصویب رسیده بود که باید در مدت دو سال اجرایی می‌شد که برای گذشته 500 میلیارد تومان بود که 294 میلیارد تومان تخصیص یافته و مابقی تا پایان سال مالی تخصیص می‌یابد.

وی افزود: 400 میلیارد تومان مربوط به سال 95 است که پس از پایان تخصیص اعتبارات سال 94، اعتبارات امسال برای استان همدان تخصیص می‌یابد.

استاندار همدان با اعلام اینکه 5 پروژه از محل پروژه‌های سفر افتتاح شده است و این امر در مقایسه با سفر ریاست جمهوری که در سال گذشته بود کار بزرگی انجام شده است.

نیک بخت با اعلام اینکه سالی همچون سال گذشته از نظر کمبود و محدودیت در تامین اعتبارات نداشتیم، گفت: با این وجود توفیقات شایسته‌ای را دولت در خدمتگزاری به مردم داشته است که می‌توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد که در این راستا به استان همدان 325 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه خدمات طرح تحول نظام سلامت به همه مردم می‌رسد، گفت: پرداخت از جیب مردم به 6 درصد در شهرها و سه درصد در روستاها کاهش پیدا کرده است و هتلینگ بیمارستانها نیز ارتقا پیدا کرده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه این خدمات در شرایط نامناسب اقتصادی توسط دولت انجام شده است، گفت: در همین ایام دولت مذاکرات و برجام را در پیش داشت که مذاکرات ایران با اتحادیه اروپا و کشورهای 1+5 بی سابقه است.

وی با بیان اینکه تحریمهای مربوط به مسئله هسته‌ای ایران بود برداشته شده و یا در حال برداشته شده است، گفت: ایران جز کشورهایی است که می‌تواند آب سنگین را در بازارهای جهانی به فروش برساند و ابرقدرتها خریدار آب سنگین ایران هستند.

نیک بخت تصریح کرد: متاسفانه برخی از داخل کشور سعی دارند توفیقات هسته‌ای را کمرنگ کنند، این کمرنگ کردن توفیقات به ضرر خود کشور است، اگر مباحث برجام و رفع تحریمها نبود این تعداد گروه‌ها و فعالان اقتصادی دنیا به سوی ایران می‌آمدند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه دنیا متوجه شده است که ایران کشوری امن برای سرمایه‌گذاری است، گفت: اما ایران کشوری نیست که به عنوان برده در نظر گرفت بلکه ایران مشارکت در سرمایه‌گذاری و استفاده از تکنولوژی طرف مقابل را جز شرطهای سرمایه‌گذاری می‌داند.

وی درباره انتخابات نیز گفت: سال گذشته با وجود تمامی شرایط و بسیاری بویژه دشمنان خارجی این کشور و برخی سلایق داخلی بر این باور بودند که به سبب مشکلات معیشتی و اقتصادی ممکن است مردم در انتخابات به خوبی ورود پیدا نکنند ولی مردم در انتخابات هفت اسفند ماه به خوبی ورود پیدا کردند.

نیک بخت با اشاره به اینکه هیئتهای نظارت و اجرایی امانت دار انتخابات بوده و خدا را حاضر و ناظر بر عملکرد خود در انتخابات می‌دیدند، گفت: در استان همدان با سلامت و صلابت هر چه بیشتر انتخابات را برگزار کردیم و یک مورد شکایت از حوزه اجرایی از جمله هیئتهای نظارت و اجرایی در استان همدان وجود نداشت.

وی با بیان اینکه ما هر کسی را که مردم شایسته بدانند ما نیز شایسته می‌دانیم، گفت: منتخبان مردم در انتخابات هفت اسفند ماه افراد عاقل، دانا، نگران و همراه توسعه هستند.

استاندار همدان با تمامی منتخبان مردم در انتخابات همکاری می‌کنم، تصریح کرد: چون آنها برای خدمت به مردم نیازمند کمک دولت هستند و از سوی دیگر دولت نیز برای رسیدن به اهداف خود به همراهی آنها نیاز دارد.

وی با اشاره به دور دوم انتخابات مجلس در رزن و ملایر گفت: انتخابات دور دوم مجلس با سلامت و صلابت برگزار خواهد شد و مجمع نمایندگان مناسبی برای استان همدان تشکیل شود که به توسعه این استان کمک کند.

نیک بخت با اشاره به تنها دولت مسئول اجرای اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیست، گفت: مردم، بخش خصوصی، دو قوه و رسانه‌ها باید به کمک بیایند که امسال برنامه‌های لازم را در این زمینه اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی شامل سه برنامه کوتاه، میان و بلندمدت است، گفت: کوتاه مدت آن باید در سال 95، برنامه میان مدت در طول برنامه ششم و برنامه بلندمدت در طول سند چشم انداز باید اجرایی شود تا در پایان اجرای سیاستها اقتصاد در برابر فشارها و تکانه‌ها مقاوم شود.

نیک بخت اظهار داشت: وقتی مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و سخن می‌گویند دیگر زمان شعار و حرف نیست و باید به صورت عملی در این زمینه ورود پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تنها به شعار و ارائه دادن برنامه نباید اکتفا کنیم، گفت: باید اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کرد و دیگر شعار کافی بوده و نیاز است در این بخش همگی وارد عمل شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار همدان با اعلام اینکه دو هزار میلیارد تومان در همایش سرمایه‌گذاری سال 93 برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی شد، گفت: از این میزان هزار میلیارد تومان متعلق به سرمایه‌گذار بومی همدان بود که آن را به دلیل خلف وعده کنار گذاشتیم و از مبلغ باقی مانده 580 میلیارد تومان تاکنون عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی برای سرمایه‌گذاری همراهی لازم را دارند، گفت: مدیران با سرمایه‌گذاران ارتباط خوبی دارند ولی وقتی سرمایه‌گذاران با کارشناسان ارتباط برقرار می‌کنند متاسفانه با مشکل مواجه شده و سرمایه‌گذار را با مشکل مواجه می‌کند.

نیک بخت از سرمایه‌گذاران خواست در صورتی که کارشناسان بانکها و ادارات استان همدان سر مسیر سرمایه‌گذاران مانع‌تراشی داشتند این موضوع توسط سرمایه‌گذاران به خود بنده اطلاع دهد تا مسائل را در این زمینه اطلاع رسانی کنیم، اما این موضوع به مسائل قانونی مربوط نمی‌شود.نشست خبری استاندار

افق آينده همدان بايد بر اساس گردشگري تعريف شود

مدير ارشد استان در پاسخ به سوال خبرنگار همدانا و انتقاذ از مديريت گردشگري استان و نبود جايگاه همدان در حوزه گردشگري هم افزود: اينكه چرا همدان با اين پيشينه و تاريخ جايگاه شايسته‌اي در گردشگري ندارد را بايد از گذشتگان پرسيد و بايد از دست‌اندركاران شهر از ابتداي انقلاب سؤال كرد كه چرا استان عقب افتاده است.
وي در ادامه به اشاره به تهيه طرح گردشگري لالجين، عليصدر و تخصيص اعتبار به فرودگاه همدان فراهم شدن اين زيرساخت‌ها را براي بين‌المللي شدن همدان دانست و گفت: اگر داوران لالجين رأي بدهند معني‌اش جهاني شدن اين شهر است و از اين پس جزو برنامه‌هاي گردشگري دنيا معرفي مي‌شود.
استاندار افزود: استان 3 ميليارد تومان هم براي ساخت 100 فيلم بلند و كوتاه مستند اختصاص داده تا گردشگري همدان از شبكه‌هاي سيما معرفي شود.

استاندار همدان از ساخت فیلم علی البدل محسن تنابنده در همدان خبر داد و گفت: این سریال 30 قسمتی برای ماه مبارک رمضان امسال در ورکانه همدان تولید می‌شود که به آثار و ظرفیتهای همدان نیز اشاره می‌کند.
وي تأكيد كرد كه افق آينده همدان بايد بر اساس گردشگري تعريف شود هرچند كه كشاورزي و صنعت هم مهم هستند اما اولويت استان گردشگري است.

استاندار همدان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر مبنی بر اینکه چه تعداد واحدهای تعطیل احیا شده و چه واحد تعطیل داریم، گفت: 300 واحد تعطیل و راکد با استفاده از تبصره 16 قانون بودجه 92،93 و 94 احیا کرده‌ایم.

وی بیان کرد: روزی که در آبان ماه 92 وارد استان همدان شدم 21 هزار شغل در نیمه دوم سال 92 بیکار شده و از بین رفته بود که تا پایان سال 5 هزار شغل در کشور ایجاد شد.

نیک بخت با بیان اینکه بیش از 170 واحد در استان همدان نیمه فعال و تعطیل است که برای احیا آنها برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: برخی از واحدها توسط بانک تملک شده و برای فعال کردن آنها زمان و اقدامات بسیاری نیاز است.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاریهای جدیدی که در استان همدان صورت گرفته در سال 93  نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی پروژه آغاز شد که تعدادی در 94 به بهره‌برداری رسید و در سال 94 نیز تعداد زیادی طرح جدید به این تعداد اضافه شد.

استاندار همدان بیان اینکه امسال شاهد شکوفایی بسیار ارزشمندی در استان همدان به لحاظ اقتصادی باشیم، بسیاری از پروژه‌ها در سال 95 به اتمام نمی‌رسد و به سال 96 می‌رسد.

وی با بیان اینکه پتروشیمی ابن سینا سال 96 بهره برداری می‌می‌رسد، گفت: پتروشیمی هگمتانه به سبب مشکلات ایجاد شده از سوی سرمایه‌گذار امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نیک بخت با اشاره به اینکه برخی که آمار را قبول نداشتند اعلام کردند که چرا نرخ بیکاری 7.7 درصد به 8.5 درصد رسیده است، عنوان کرد: میانگین نرخ بیکاری کشور 11 درصد است و استان همدان جز پنج استان نخست کشور در زمینه اشتغالزایی است.

استاندار همدان بیان کرد: این نرخ بیکاری را باید پذیرفت چراکه وجود تحریمها و فشارها این امر را سبب شده است، هر چه جلوتر می‌رفتیم فشار تحریمها بیشتر می‌شد.

وی با بیان اینکه مسکن در همدان تعطیل بوده و فعالیتهای اقتصادی وجود نداشت، گفت: در زمستان و پاییز نیز بیکاری افزایش یافت و این نرخ بیکاری مشکلی برای ما ایجاد نشد، امسال افق روشنی در پیش‌رو است و امسال رشد اشتغال و کاهش بیکاری را شاهد خواهیم بود.

نیک بخت با اشاره به اینکه مگر بیکاری کم بود که با ایجاد اشتغال فعلی بتوان آن را جبران کرد، بیان کرد: زمانی 750 میلیارد دلار پول وارد این کشور شد ولی اشتغالی ایجاد نشد و هر چقدر شغل ایجاد شود مشکلات بیکاری برطرف نمی‌شود ولی تلاشها به نتیجه می‌رسد.

وی با اعلام اینکه تمام بیمارستانهای استان در سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد و در نهایت 900 تخت بیمارستانی به ظرفیت استان همدان نیز اضافه می‌شود، گفت: این طرحها از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری است.

نیک بخت با اشاره به اینکه برای راه‌آهن همدان-تهران 270 میلیارد تومان در سفر ریاست جمهوری تصویب شد، گفت: ریل موردنیاز تامین شده ولی مشکلی مبنی اینکه در مسیر ساوه به بیمارستان یا دانشگاهی رسیده است که باید برای عبور از آن روگذری ایجاد شود تا پروژه دنبال شود.

وی با بیان اینکه این مشکل رفع شود امیدواریم این پروژه امسال به بهره‌برداری برسد، گفت: در سفر ریاست جمهوری قول داده شد تا این پروژه به اتمام برسد.

استاندار همدان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر درباره تغییر برخی مدیران در دستگاه‌ها گفت: مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان قرار بود هفته گذشته تودیع شوند و این موضوع چندین ماه است که در حال پیگیری است و روی مدیر جایگزین به توافق رسیده نشد، در نهایت قرار شد بر روی نفر جایگزین دوباره بررسی شده و یک نفر معرفی شود.

نیک بخت با بیان اینکه به زودی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تغییر خواهد کرد و در این شکی نیست، گفت: در این زمینه وزارت خانه اقدامات لازم را انجام داده و فرد موردنظر اعلام می‌شود.

استاندار همدان با اعلام اینکه عده‌ای به دنبال واگذاری غار علیصدر به پدیده شاندیز بودند ولی خوشبختانه این بلا از سر غار علیصدر عبور کرد، گفت: غار علیصدر در آستانه واگذاری به پدیده شاندیز بود که از این امر با هوشمندی جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه قراردادی با یک سرمایه‌گذار در فاز نخست 200 میلیارد تومان منعقد شد، گفت: از هفته آینده پروژه آغاز می‌شود ولی قرار است که فاز نخست این طرح پنج ساله باشد که مطلوب نیست و باید به سه سال کاهش یابد.

استاندار همدان از سرمایه‌گذاری بنیاد تعاون ناجا در میدان میوه و تره بار همدان خبر داد و گفت: این بنیاد 170 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهند کرد که مقدمه سرمایه‌گذاریهای بعدی خواهد بود.

وی درباره رفتن خود از استان همدان نیز گفت: گفته می‌شود که به استانهای دیگر رفته‌ام ولی این چنین نیست و وزارت کشور نیز اعلام کرده که باید به کار خود ادامه دهم و حتی قول می‌دهم قبل از رفتن به رسانه‌ها بگویم.

نیک بخت با اعلام اینکه افتخار من این است که یک نفر از وابستگان خود را در این استان نیاوردم، گفت: چون معتقد هستم همدان استان توانمند و فرهنگی است و نیروهای موردنیاز را می‌توان از این استان تامین کرد.

وی با بیان اینکه براساس اعلام وزارت کشور از استانداران در مسیر تغییر نیستم، گفت: به چند استان برای کار علاقه دارم ولی علاقه به آن استانها به اندازه همدان نیست چون در این محل کار کرده و به دنبال به نتیجه رسیدن هستم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه بنده در این زمینه پا پس نمی‌کشم ولی این امر برای مدیران اثرگذاری منفی به همراه دارد، گفت: اگر دولت دستور دهد که به عنوان بخشدار در بخشی فعالیت کنم هیچ تعللی در این زمینه نداشتم.

وی افزود: در رابطه با کار مردم با کسی تعارف ندارم و به طور قطع باید کار مردم پیگیری شده و معطل نماند.

استاندار همدان با بیان اینکه از سال 92 تاکنون 34 میلیارد تومان برای فرودگاه همدان هزینه شده است، گفت: برای نخستین بار حجاج همدانی از فرودگاه همدان پرواز داشتند ول در حال حاضر مشکل کیش، مشهد و عتبات عالیات بود که مذاکرات برای حل این مشکل در حال انجام است و روی قیمت پروازهای کیش ایر اختلاف نظرهایی ایجاد شده که این امر برطرف می‌شود.

نیک بخت درباره وضعیت تیم پاس همدان نیز گفت: یکی از مدیران عامل پاس در نامه‌ای اعلام کرد که افسردگی گرفته است و خواسته بود تا وی را تغییر دهیم، مدیرعامل فعلی پاس خصوصیاتی متناسب با این شرایط را دارد.

وی با اشاره به اینکه بنای پاس همدان از ابتدا بد گذاشته شده است، گفت: فشار بسیاری برای انتصاب این مدیرعامل برای پاس وارد شد و وی نیز تلاش جدی برای اثبات خود را دارد که امیدواریم پاس سقوط نکند.

You may also like...

1 Response

  1. شهروند می‌گه:

    استاندار همدان توانايي لازم در اداره امور استان را ندارد ايشان همان فردي است كه در دولت قبل معاونت اداري و مالي استانداري را به عهده داشت و آمار سازي ايشان در اشتغال هنوز در اذهان هست سوالي كه براي مردم مطرح است اين است كه چطور است ايشان صحبتهايش در اين دوره دقيقا برخلاف عملكردش در دولت قبل بوده و ايشان خدمت به استان خودش را رها و دلسوز استان همدان شده است ايشان بايد اين سووالات را پاسخ بدهد نه مسايل به درد نخور را كه پاسخش براي همه مردم اظهر من الشمس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *