برگزاری تجمع گرامیداشت 9 دی در همدان

1954122

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حشمت‌الله قنبری همدانی پیش از ظهر امروز در همایش حماسه 9 دی در امامزاده عبدالله (ع) همدان اظهار کرد: 9 دی 88 بعد از 8 ماه فضای پرالتهاب و غبارآلود رخ داد که در سایه برنامه‌ریزی دشمنان انقلاب و غفلت عده‌ای در افزون‌خواهی و لجبازی با رأی و نظر مردم، روزهای سختی را به کشور تحمیل کرده بود.

وی ادامه داد: ملت ایران از سلایق و تمایلات سیاسی دریافت کردند، این اغتشاش و به بازی گرفتن استقلال، آزادی و ارزش‌های اسلامی یک حادثه و اتفاق نیست.

این استاد دانشگاه بیان کرد: همگی در اطاعت از خدا فقط در فاصله نصف روز تمام امیدها و آرزوهای دشمنان اسلام را به یاس مرگباری فرو بردند.

وی افزود: شاید عظمت 9 دی آن روزها برای بسیاری از افراد مشخص نبود اما وقتی سکوت مرگبار تلخ و عبرت‎آموز اردوگاه استکبار تداوم پیدا کرد، آنها به سرعت دریافت کردند برنامه‌ریزی‌های چند ساله آنها برای آسیب زدن به اعتقادات و ضربه زدن به انقلاب به یأس انجامید.

قنبری‌همدانی ادامه داد: دشمنان و کسانی که آب در آسیاب دشمن می‌ریختند متوجه شدند اتفاق و انسجام نظام اسلامی خلل‌ناپذیر و شکست‎ناپذیر است.

وی افزود: تا زمانی که مردم بر حبل‎المتین، استوار باشند هیچ خطری عزت و اقتدار کشور و نظام اسلامی را تهدید نخواهد کرد.

پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه ماجراهای شگفت‌انگیز هشت ماه در سال 88 در برخی از ابعاد از هشت سال جنگ تحمیلی پیچیده‌تر و اسرارآمیزتر بود، تاکید کرد: دشمن مهم‌ترین سرمایه‎گذاری تبلیغی و براندازانه را مدیریت می‎کرد.

وی بیان کرد: دشمن در درون جامعه اسلامی کسانی را به استخدام در آورده بود که جمعیتی از مردم آنها را نماد مقاومت، تبعیت از امام (ره) و خدمتگزار کشور می‎دانستند.

IMG13332280

قنبری‌همدانی با بیان اینکه بسیاری از مردم با صبح بیدار روز رأی‌گیری با اخلاص بیدار شدند، وضو گرفتند و رأی خود را به صندوق انداختند، به این امید که از ارزش‎های آنها بهتر پاسداری شود، بیان کرد: چیزی که در صندوق بیرون آمده بود همان چیزی بود که دوست و دشمن در نظرسنجی به نتیجه رسیده بودند.

وی با بیان اینکه انتخابات 88، انتخاباتی بود که برای کشور مثل بقیه انتخابات‌ها از اهمیت خاص خود برخوردار بود و نه یک شاهکار عجیب و نقطه عطف بود، ادامه داد: باید از بین چند نفر یکی انتخاب می‎شد و باقی افراد نیز باید تبریک می‎گفتند و همکاری و همراهی می‌کردند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: مردم ایران در خصوص رقم زدن سرنوشت کشور، تکلیف خود را انجام دادند اما در نامزدهای انتخابات که مسئولیت داشتند عمل و اقدام اسلامی کم بود، برخی در مردم شکاف طبقاتی ایجاد کردند، برادر را با برادر دشمن کردند و زمینه را برای فتنه و فساد فراهم آوردند.

وی ادامه داد: این افراد در افزون‌خواهی، دنیاطلبی‎ها و امیال دنیای خود غوطه‎ور شدند که عزت اسلامی و شرف ملی را بردند و مطامع نیات خود کنند.

قنبری همدانی ادامه داد: فتنه 88 خطری خوفناک بود اما مردم نشان دادند اراده آنها با اراده اشراف در تاریخ فرق می‌کند.

وی افزود: مردم وقتی با امام (ره) بیعت بستند پای آرمان خواهند ایستاد و اگر قرار باشد نبردی در بگیرد و دشمن به سراغ امام حق بیاید و این بار امام عصر (عج) و نایب به حق او تنها نخواهد ماند.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: اگر قرار باشد میدان نبردی به وجود آید سر باراک اوباماها، یزیدها و عمر بن سعدها به باد خواهد رفت.

وی بیان کرد: نکته مهم و اساسی در هر جریان فتنه این است که نبرد مستقیم با دشمن، آغاز و سرانجامی دارد، اما عمر فتنه و سرخط‎های آن مشخص نیست، در فتنه وقتی، مردم اگر بصیر نباشند متوجه نمی‎شوند، فتنه‎گر رنگ فتنه را عوض می‎کند و به سراغ ارزش‎ها و اعتقادات می‌رود.

قنبری‌همدانی با اشاره به دو انتخابات پیش رو اظهار کرد: دو انتخابات مهم پیش رو داریم اما برنامه‌ریزی دشمن دقیق است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات یکی از مسائلی است که دشمن آن را نشانه رفته است، بیان کرد: هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی با اهمیت هستند اما انتخابات مجلس خبرگان استثنایی است، چراکه برخی به دنبال شکستن قداست این مجلس هستند.

استاد دانشگاه بیان کرد: مجلس خبرگان محلی است که مجتهدان، شخصیت‌های دینی و سرمایه‌های اعتقادی در آنجا حضور پیدا می‌کنند، افرادی که همه عزت، علم و دانایی خود را از مکتب پیامبر (ص) گرفته اند و نور چشم امت، محل اعتماد و اعتقاد امت هستند.

وی با تاکید بر اینکه خبرگان مجلس عادی نیست و دشمن این مجلس را هدف قرار داده است، ادامه داد: دشمن می‌خواهد منزلت این مجلس را بکاهد.

قنبری‌همدانی افزود: موضوع اولی که باید در انتخابات آینده اهتمام کرد این است که افرادی انتخاب شوند که مورد وثوق جامعه و مدرسان هستند و می‌دانند عزت کشور در سایه ولی امر آگاه است.

وی افزود: مسئولان، نمایندگان و مسئولان بدانند، مردم باورها و حماسه‎آفرینی خود را در دفاع از ارزش‎های انقلاب و تبعیت از ولی فقیه می‌خواهند و هر جا فاصله‎ای وجود داشته باشد محل نفرت ملت است و با آن برخورد خواهند کرد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه اگر سایه ولایت امر و بزرگواری، اسلام‌شناسی، بصیرت و آگاهی ایشان نبود، کشتی انقلاب به این سادگی به سمت مسیر هدایت حرکت نمی‌کرد، افزود: خواسته ولایت این است همه در صراط مستقیم باشند و اختلافات را کنار بگذارند.

وی خطاب به فتنه‌گران گفت: چرا چشم به دشمن دارید؟ چرا عده محدودی امیدوارانه به دشمن نگاه می‌کنند؟ به ملت نگاه کنید و همدل با مردم شوید، مردم از دشمن نمی‌ترسند و از تحریم‌ها خسته نمی‎شوند بلکه از بی‎عدالتی و کج خلقی‌های شما ناراحت هستند.

قنبری‌همدانی بیان کرد: مردم در ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب خسته نیستند، فریاد و تکبیر مردم را بشناسید و آنچه مردم در حمایت از عاشورا به استکبار می‌فرستند این است هیهات منا الذله.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه مردم در سرما، گرما، تحریم و تهدید از پایمردی استقامت و مقاومت کوتاه نمی‎آیند، اظهار کرد: 9 دی روز هوشیاری ملت ایران است.

حجت‌الاسلام سید حسن فاضلیان بیان کرد: امروز در تقویم انقلاب روز بصیرت و میثاق ملی نامگذاری شده است.

 

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *