توسعه در کشور نباید باعث کاهش توسعه شاخصه های زیست محیطی باشد

الهی تبار. همدانا

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به پایلوت همدان به مبارزه با گسترش معضل اجتماعی اعتیاد گفت: ۲۶ نقطه آلوده به مواد مخدر در شهر همدان شناسایی و با کمک شهرداری،‌ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پاکسازی شد.

به گزارش همدانا، محمدابراهیم الهی‌تبار ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان  با تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه و ادای احترام به پاسداداران ، یادی از سردار سرافراز علی شمسی پور نمود و اظهار داشت: در دولت گذشته و از سال 83 مرکز مطالعات اجتماعی و شورای اجتماعی کشور فعالیت آنچنانی در حوزه سرمایه اجتماعی نداشت، اما دولت یازدهم با بهره‌گیری از نظر کارشناسان حوزه و دانشگاه و دیگر سازمان‌ها رصد شاخص‌های اجتماعی را مدنظر قرار داد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به تشکیل ستاد آسیب‌های اجتماعی در استان بیان کرد: برنامه‌ها و وظایف هر دستگاه اجرایی در این ستاد تدوین شده است و حفظ سرمایه اجتماعی در تمام اقدامات در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات مقابله‌ای برای پیشگیری از اعتیاد در استان گفت: 26 نقطه آلوده به مواد مخدر در شهر همدان شناسایی شد که با کمک شهرداری،‌ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی این نقاط پاکسازی شد.

وی با بیان اینکه تغییر رفتارهای اجتماعی دستوری نیست و یک شبه تغییر نمی‌کند، اظهار داشت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید مهارت‌های زندگی را از دوران کودکی آموزش دهیم تا جرأت «نه گفتن» در بین افراد جامعه نهادینه شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان تقویت هویت دینی و ملی را در حفظ سرمایه‌های اجتماعی مؤثر دانست و عنوان کرد: عرق ملی، احترام به پرچم جمهوری اسلامی و احترام به سرزمین باید در دوران کودکی در رفتارهای اجتماعی جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی موجود در کشور گفت: دولت سال گذشته را از نظر اقتصادی در شرایط سختی گذراند و چون مردم مطلع از تنگناها بودند با دولت همکاری داشتند.

الهی‌تبار افزود: در سال‌های 90 تا 93 متوسط درآمد کشور  76 میلیارد تومان بوده که با این شرایط مالی دولت رشد‌ اقتصادی و تورم را مدیریت کردند.

وی با اشاره به ضرورت‌های حفظ محیط زیست اظهار داشت: توسعه هیچ نوع تهدیدی برای محیط زیست به شمار نمی‌رود و باید به سمتی حرکت کنیم که توسعه منجر به کاهش شاخصه‌های زیست‌محیطی نشود و توسعه با فرهنگ سازی نمی تواند باعث کاهش توسعه زیست محیطی باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان افزود: در منشور فرهنگی استان همدان حوزه محیط زیست از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید در این زمینه کارهای محتوایی و فرهنگ سازی مناسبی انجام شود.

وی استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد را در حفاظت از محیط زیست مؤثر دانست و گفت: استفاده از حرکت‌های مردمی و فعالیت‌های اجتماعی در اجرای برنامه‌های زیست محیطی ضروریی است و باید مدیران بدانند که سازمان‌های مردم‌ نهاد رقیب نیستند بلکه یار و کمک‌دهنده دولت هستند.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *