خیابان‎های اکباتان و بوعلی «پیاده‎راه» می‎شوند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان گفت: دو خیابان بوعلی و اکباتان از اوایل شهریور ماه سال جاری تبدیل به پیاده‌راه می‎شوند.

همدان

کامران گردان، با بیان اینکه در طرح تفصیلی شهر همدان، باید 6 خیابان منتهی به میدان امام (ره) از رینگ اول پیاده‎راه شوند، اظهار کرد: به احتمال قوی دو خیابان اکباتان و بوعلی از اوایل شهریورماه سال جاری برای همیشه تبدیل به پیاده‎راه می‎شوند.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع از چندی پیش به شهرداری‎های مربوطه ابلاغ شده است، تصریح کرد: شهرداری‌ها در حال انجام مراحل تکمیلی طرح هستند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه نقشه‌برداری و نیازسنجی خیابان‎های اکباتان و بوعلی برای پیاده‎راه شدن انجام شده است، گفت: به محض انجام طرح به صورت گسترده اطلاع‎رسانی می‎شود تا شهروندان بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این دو خیابان وسایل حمل و نقل برای عبور و مرور افراد ناتوان گذاشته خواهد شد تا بتوانند به راحتی تردد داشته باشند.

گردان با بیان اینکه به دلیل وجود مطب اکثر پزشکان در خیابان بوعلی وجود خودرو برای افراد ناتوان و بیمار نیاز است، تصریح کرد: فعلاً تصمیمی در نوع این خودرو گرفته نشده است اما احتمالاً از خودروهای برقی یا دیگر خودروهای درون‎شهری استفاده خواهد شد.

وی گفت: در انتظار تکمیل طرح هستیم و نمی‎خواهیم قبل از تکمیل شدن، آن را اجرایی کنیم، چراکه آغاز ناقص آن باعث مشکلات ترافیکی می‌شود.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *