رئیس ستاد انتخابات استان همدان: یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در همدان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هستند

انتخابات همدانمحمدابراهیم الهی‌تبار ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه براساس برنامه زمانبندی انتخابات شوراهای شهر و روستا امروز باید فرمانداران و بخشداران لیست اسامی داوطلبان تایید شده را اعلام کنند اظهار داشت: از روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه تا چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداهای شوراهای شهر و روستا آزاد است.

وی افزود: در هر شهر و روستا داوطلبان نمایندگی شوراها می‌توانند یک ستاد انتخاباتی برقرار کنند و شهری مانند همدان در هر منطقه شهرداری هر داوطلب یک ستاد برپا می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: در بحث انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه جاری فرصت تبلیغات انتخابات به اتمام می‌رسد و فعالیت ستادهای انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری از نظر مکانی و تعداد محدودیتی وجود ندارد.

وی گفت: یک هزار و 370 شعبه اخذ رای در استان همدان پیش‌بینی شده است که 811 شعبه در روستاها و 559 شعبه در شهرها دایر می‌شود و همچنین یک‌هزار و 31 شعبه ثابت و 339 شعبه به صورت سیار اقدام به جمع‌آوری آرای مردم استان همدان می‌کنند.

به گزارش تسنیم، الهی‌تبار تصریح کرد: پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در 29 شهر و حدود 910 روستا برگزار می‌شود که بیش از 20 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در شعب اخذ رأی حضور دارند.

وی عنوان کرد: 6 هزار و 470 تن برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی نام‌نویسی کردند که بدون احتساب داوطلبانی که توسط هیئت اجرایی و هیئت نظارت رد صلاحیت شدند و انصرافی دادند 5 هزار و 982 نفر در عرصه رقابت نمایندگی شوراها باقی ماندند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان افزود: از مجموع یک هزار و 173 نفر داوطلب نمایندگی شوراهای شهر یک هزار و 64 نفر در عرصه رقابت باقی ماندند و همچنین از 4 هزار و 419 نفر روستاها، 4 هزار و 918 نفر در عرصه رقابت حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه دو فرایند اخذ رأی و شماراش آرا از 23 فرایند انتخابات انتخابات دستی است و مابقی الکترونیکی است، گفت: تمام شهرهایی که تعداد اعضای شورای آنها هفت نفر باشد انتخابات آنها به صورت تمام الکنرونیکی برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم الهی‌تبار با اشاره به اینکه در چهار شهر ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، بیان کرد: 210 شعبه اخذ رأی الکترونیکی در این چهار شهر پیش‌بینی شده است که از هفته گذشته در این شهرها 10 شعبه اخذ رأی به صورت آزمایشی و آموزشی برقرار شده است.

وی تأکید کرد: 98 درصد شعب اخذ رأی استان به صورت آنلاین به سامانه جامع انتخابات متصل است و 230 دستگاه ترمینال و 700 صندوق الکترونیکی تحویل استان شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان افزود: تمام امکانات اجرایی اعم از تعرفه‌ها، صندوق‌ها و ملزومات آماده برگزاری دو انتخابات در 29 اردیبهشت ماه است.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *