سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان : اردیبهشت 96 برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده در همدان

Newsimg9535-rfzzسخنگوی شورای اسلامی شهر همدان از برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده توسط شورا و شهرداری در در اردیبهشت ماه سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در خصوص مصوبه صحن شورا با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه شهروند نمونه سال، نشانه‌ای از بالندگی، رشد و پویایی شهروندان و بیانگر توانمندی آنان برای همزیستی مسالمت‌آمیز اجتماعی و حمایت‌گرانه است بر این اساس در راستای دستیابی به این هدف و ارج نهادن به افرادی كه وجود و حضورشان افتخارات فراوانی در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی برای جامعه در پی دارد، شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان تجلیل از آنان را در قالب برنامه‌ای به نام جشنواره شهروندان برگزیده در دستور كار خود قرار داده است.

وی افزود: این برنامه ضمن قدردانی از برگزیدگان برجسته در مناسبت‌های مختلف می‌تواند عاملی جهت دلگرمی آنان باشد.

گردان به كلیات طرح تجلیل از برگزیدگان نیز اشاره و اظهار کرد: شناساندن و معرفی شهروندان شاخص و برجسته به جامعه شهرنشین و در سطح مناطق و محلات شهری جهت بهبود و گسترش سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی و انسانی، ترویج و ارتقای اخلاق و فرهنگ شهروندی براساس مبانی غنی اسلامی و ملی، ایجاد انگیزه در افراد مستعد و توانمند در راستای به كار بردن خلاقیت و ابتكار، الگوسازی از طریق شناسایی، معرفی و تجلیل از نخبگان، ‌فرهیختگان و شهروندان شاخص و برجسته، تقویت هویت محلی و شهری از طریق معرفی و تكریم مفاخر شهر همدان و ایجاد روحیه مشارکت‌پذیری و الگوسازی در زمینه‌های مدیریت شهری از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه انتخاب شهروند نمونه بر اساس شاخص‌های تعریف شده‌ای انجام خواهد شد، افزود: مقرر شد ابتدا شاخص‌های شهروندی مد نظر گرفته شود سپس اولویت‌ها و شاخص‌های دیگر مورد توجه قرار گیرد.

گردان با اعلام اینکه بر اساس مصوبه شورا جشنواره شهروند برگزیده در اردیبهشت‌ماه هر سال برگزار خواهد شد، افزود: تمامی شهروندان ساکن در شهر همدان از هر قشری به شرط دارا بودن شرایط و شاخص‌های در نظر گرفته می‌توانند در سه سطح محلات، مناطق و شهر همدان گروه مخاطب به شمار آیند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: طبق مصوبه، شورای سیاستگذاری جشنواره متشکل از 7 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به انتخاب شورای شهر، شهردار همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری، مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری همدان و مسؤول کمیته اجرایی جشنواره بوده و رئیس ستاد سیاستگذاری نیز به انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر خواهند بود.

کامران گردان ترکیب هیأت داوران جشنواره را شامل چند گروه 5 تا 10 نفره متشکل از شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی، اصناف و… برشمرد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *