سفر وزیر راه و شهرسازی به ملایر

40554IMG_1899 copy آخوندي عصر يکشنبه با حضور در شهرستان ملاير از محور چهار خطه ملاير، آورزمان به نهاوند، تقاطع دم سياه در محور ملاير به سامن و ايستگاه راه آهن ملاير بازديد و در جريان مسايل و مشکلات اين طرح ها قرار گرفت.
در اين بازديد مقرر شد عمليات اجرايي مسير چهار بانده ملاير، آورزمان به سمت نهاوند و قطعه دوم محور سامن به سمت بروجرد بزودي آغاز و اعتبارات لازم براي اين طرحها مصوب شود.
همچنين در اين سفر مصوب شد 25 ميليارد ريال به مالکان مسير چهار بانده ملاير به توره و جوکار به تويسرکان به عنوان مطالبات مالکان اين مسيرها پرداخت شود.
معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير در حاشيه اين سفر به خبرنگاران گفت: محور ملاير، آورزمان به نهاوند از نظر ترافيکي و حوادث جاده اي بسيار پرتردد و حادثه خيز بود که چهار بانده شدن اين مسير در دستور کار قرار گرفت که نياز به اعتبارات لازم داشت.
عبدالعظيم رضايي اظهار کرد: با توجه به مجوز 215 که از قبل موافقت آن براي شروع کار از سمت نهاوند اخذ شده بود، در سفر وزير راه و شهرسازي به ملاير مقرر شد اين طرح از 2 طرف مسير يعني از نهاوند و انتهاي مسير ملاير از سمت آورزمان آغاز شود.
وي با بيان اينکه در اجراي اين طرح نقاط حادثه خيز اولويت داده شد، افزود: علاوه بر اين طرح، در محور ملاير به توره هم مشکلاتي از نظر معارضان و مالکان وجود داشت که با قول مساعد وزير راه و شهرستازي اين مشکل طي چند روز آينده حل خواهد شد.
نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز بيان کرد: در جلسه جمع بندي که در استانداري همدان انجام شده بود، چند طرح نيمه کاره يا پيشنهادي احداثي در حوزه راه به وزير راه و شهرسازي پيشنهاد داده شد که سفر دکتر آخوندي به ملاير تثبيت اين طرح ها بود.
حجت الاسلام آزادي خواه گفت: در اين سفر طرح هايي که مورد بازديد قرار گرفت، چهار خطه شدن مسير آبدر به آورزمان به طول هشت کيلومتر بود که با دستور وزير راه مقرر شد عمليات اجرايي آن بزودي شروع شود.
وي قطعه دوم سامن به سمت بروجرد را از ديگر طرح هاي مورد بازديد وزير راه عنوان کرد و افزود: 9 کيلومتر از طول اين مسير باقي مانده بود که قرار شد با اختصاص اعتبارات لازم عمليات اجرايي آن انجام شود.
وي ادامه داد: اقدام بعدي در حوزه بافت فرسوده شهر ملاير بود که احداث دو پارک در محله شمس آباد و سرجو يا منطقه ديگري از حاشيه شهر بود که اعتبار آن به مبلغ پنج ميليارد ريال مصوب شد.
حجت الاسلام آزادي خواه بيان کرد: کمبودها و کاستي هاي مسکن مهر در ملاير موضوع ديگر مورد بحث در سفر وزير راه به ملاير بود که دکتر آخوندي دستور داد همه نيازمندي هاي مسکن مهر به صورت ضابطه مند و با سرعت حل شود تا متقاضيان بتوانند ساکن شوند.
وي افزود: عمده مشکلات ساکنان مسکن مهر ملاير، مساله گازرساني بود که با حضور وزير راه و شهرسازي دستور آن داده شد.
به گزارش ايرنا سخنگوي کميسيون فرهنگي مجلس دهم گفت: همچنين با حضور وزير راه، مطالبات مالکان مسير چهار بانده ملاير به توره و چهار بانده جوکار به تويسرکان با اعتبار 25 ميليارد ريال مصوب شد که بين مالکان توزيع شود.
طبق گزارش اداره راه و شهرسازي ملاير، طول کل مسير ملاير به نهاوند از دم سياه تا انتهاي حوزه استحفاظي ملاير 28 کيلومتر است که پنج کيلومتر آن امسال به پيمانکار واگذار خواهد شد و اعتبارات آن نيز از بودجه سال 96 تخصيص خواهد يافت.
بر اساس اين گزارش اجراي اين طرح اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.
در اين سفر وزير راه و شهرسازي پس از بازديد از ايستگاه راه آهن ملاير در منطقه غرب کشور، براي افتتاح ايستگاه راه آهن فيروزان از طريق ريل راه آهن به سمت نهاوند حرکت کرد که راه آهن غرب کشور به کرمانشاه و نهايتا به شهر بندي لازقيه عراق وصل خواهد شد.
شهرستان ملاير با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کيلومتري شهر همدان واقع شده است.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *