مديرکل امور بانوان استانداري همدان:افزایش سطح آگاهي‌ جامعه زنان به توانمندي هاي خود ،گامی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي

طاهره دوروزي پيش از ظهر دوشنبه در همايش «مادر مرواريد خلقت» با بيان اينکه بانوان مديران اصلي خانواده هستند و رسالت آن ها تربيت نسل آينده است، گفت: اين امر مهم ترين کار يک زن است.

امور بانوان همدان

 وي گفت: رسالت عظيمي بر دوش زن قرار گرفته و امام خميني همانطور که روز ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) را روز زن نام گذاري کردند احياگر جايگاه زن مسلمان ايراني نيز بوده اند.

 وي با اشاره به اينکه بايد زنان توانايي خود را در تمام عرصه ها نشان دهند و در راستاي بيانات مقام معظم رهبري براي تحقق اقتصاد مقاومتي تلاش کنند، افزود: زنان بايد توانمندي کشور در عرصه هاي بين المللي را به رخ جهانيان بکشند و شعار اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل بايد سرلوحه عمل بانوان استان قرار گيرد.

دوروزي همچنين اشاره کرد: در کارگروه هاي بانوان استان بايد اقتصاد مقاومتي و اشتغال در دستور کار قرار گيرد و زنان فعال استان با دفتر امور بانوان همکاري لازم را به عمل آورند چراکه امور مربوط به تحکيم بنيان خانواده، اشتغال بانوان، توانمند سازي بانوان، زنان و دفاع مقدس و سلامت بانوان در دفتر امور بانوان پيگيري مي شود.

به گزارش مهر، مديرکل امور بانوان استانداري همدان با طرح اين موضوع که زنان استان بايد در رابطه با اين چندمحور با نمايندگان امور بانوان در ارتباط باشند و مهم ترين رويکرد فعلي نيز سياست هاي ابلاغي رهبر است، عنوان کرد: اين سياست ها تا جايي که ممکن است بايد به اجرا در آيد چراکه همه اين سياست ها زمينه فرهنگي دارد و زماني که اقتصاد رشد کند مبحث اشتغال نيز تقويت خواهد شد.

 وي گفت: از آن جايي که زنان در جامعه ايران اسلامي از دو ويژگي رکن اصلي خانواده بودن و تشکيل نيمي از جمعيت کشور برخوردارند بايد نگاه ويژه به زنان جامعه داشت و برنامه هاي عملياتي براي آن ها در نظر گرفت.

وي در پايان عنوان کرد: در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي بايد سطح آگاهي هاي جامعه زنان به توانمندي هاي خود و مشارکت آنان بايد افزايش يابد و چهره واقعي يک زن مسلمان ايراني به تمام دنيا صادر شود.

 

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *