مدیرکل امور مالیاتی همدان: ۶۰ میلیارد تومان از درآمد مصوب مالیاتی همدان کاسته شد

محمد خلیفه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: درآمد مصوب استان همدان در سال 94، 490 میلیارد تومان بوده که 88 درصد از این میزان معادل 433 میلیارد تومان مربوط به درآمد مالیاتی بوده است.

وی افزود: در مجموع درآمدهای استان همدان با 50 درصد افزایش مواجه شده بود ولی برخی بر این باور بودند که تنها درآمدهای مالیاتی همدان افزایش 50 درصدی داشته است در صورتی که اینگونه نبوده است.tax_emruzonline

خلیفه با اشاره به اینکه پیگیری‌های متعددی برای کاهش میزان درآمد مالیاتی استان همدان شد اظهار داشت: براساس این پیگیری‌ها 60 میلیارد تومان از درآمد مصوب مالیاتی همدان کاسته شد.

وی با بیان اینکه امور مالیاتی به هیچ وجه به دنبال فشار به مودیان مالیاتی نیست، تصریح کرد: افزایش مالیاتی که امسال رخ داد سبب نشد تا به مودیان مالیاتی خوش حساب فشار وارد شود بلکه امور مالیاتی همدان به دنبال جلوگیری از فرار مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی همدان عنوان کرد: با توجه به رویکرد دولت در کاهش درآمد نفتی و تحقق 80 درصد بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی، باید به‌ گونه‌ای این درآمدها پیگیری شود که ضمن تحقق درآمد مصوب، به مودیان مالیاتی شناسنامه‌دار فشار وارد نشود.

وی با اعلام اینکه شفاف شدن میزان معاملات افراد سبب شده تا کمتر قابل کتمان باشد، بیان کرد: با ابلاغ اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، پنهان کردن معاملات مالیاتی جرم تلقی شده و از سال 95 نیز اجرایی می‌شود.

خلیفه با بیان اینکه پیگیری علل کاهش درآمد مالیاتی استان همدان در دستور کار ستاد درآمد قرار گرفت، تصریح کرد: با اجرای طرح جامع مالیاتی، پیاده‌سازی صندوق‌های فروش، پیگیری معوقات و چک‌های برگشتی و واحدیابی جدید به دنبال تحقق درآمد مالیاتی در استان همدان هستیم.

وی همچنین درباره رفتار امور مالیاتی با صادرکنندگان نیز گفت: براساس قانون به صادرات مالیات تعلق نمی‌گیرد ولی برخی تجار در این بین تبادلات اقتصادی و تجاری دارند که می‌خواهند آن را به نام صادرات بنویسند و این خلاف قانون است.

مدیرکل امور مالیاتی همدان بیان کرد: برای برخی از صادرکنندگان پرونده‌هایی تشکیل شده بود که در راستای تعامل و توسعه صادرات غیرنفتی دوباره مورد بررسی قرار گرفت و همکاری لازم با آنها نیز صورت گرفت.

وی با بیان اینکه پرونده‌ها را به هیئت‌های حل اختلاف ارسال کردیم گفت: براساس مقررات باید برای صادرات اظهارنامه ارائه شود تا مالیات شامل حال آنها نشود ولی متاسفانه برخی اظهارنامه‌ها با گمرک مغایرت داشت و همین امر سبب بروز مشکل شد.

خلیفه با تاکید بر اینکه امور مالیاتی استان همدان دنبال تعامل با بخش خصوصی و صادرکنندگان است، گفت: همکاری بین امور مالیاتی و صادرکنندگان باید دو طرفه انجام شود تا شاهد توسعه صادرات غیرنفتی در همدان باشیم.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *