نماینده ولی‌فقیه در استان همدان: تاکید بر راه اندازی کانون تخصصی مهدویت

 mohamadi.hamedanaآیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در نشست هیئت ‌امنای بنیاد غدیر و مهدویت استان همدان اظهار داشت: مسائل غدیر و مهدویت جزء اصلی‌ترین اصول عقاید شیعه به شمار می‌رود که باید در راستای تبیین این اصول اعتقادی فعالیت بیشتری شود.

وی اعیاد غدیر و شعبانیه را از مصادیق عقلانیت و عرفان در جامعه دانست و افزود: اعیاد مذهبی از مظاهر واجب‌الاجرا در جامعه هستند که در راستای شناساندن شعائر الهی باید قدم برداریم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه دین مقدس اسلام دارای محتوای درونی گستره‌ای است، بیان کرد: شعائر دین که شامل جشن‌های باشکوه مذهبی می‌شود در مسائل آخرالزمان بسیار اثرگذار و نجات‌بخش است.

وی تأکید کرد: شعائر الهی را باید نمود بیرونی پیدا کند و در پستوها نباید کار شود در این راستا شعائر الهی باید در ملاعام برگزار شود.

محمدی با بیان اینکه دشمن با نفود در عزاداری‌های ما محتوای آنها را تغییر داده است، گفت: بیرون آمدن مردم و عزاداری آنها در خیابان‌ها و معابر سبب پی‌بردن به حقیقت عاشورا از راه همین شعائر می‌شود.

وی با تأکید بر مردمی برگزار شدن جشن‌ها و مراسم‌ شعبانیه و غدیر اظهار داشت: حضور مردم در جشن‌هایی که در مساجد برگزار می‌شود به دلیل محدودیت فضا کم است بنابراین با برگزاری جشن‌ها در خیابان‌ها حضور مردم نیز گسترده‌تر می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه هیئت‌های فرهنگی و مذهبی در برگزاری این جشن‌ها باید ورود فعال داشته باشند، افزود: ظاهرسازی مناسب مکان‌های برگزاری مراسم و جشن‌های مذهبی باید توسط هیئت‌های مذهبی انجام شود تا برای مردم جذابیت معنوی ایجاد کند.

وی بر لزوم ایجاد کانونی برای فعالیت تخصصی در بحث مهدویت تأکید کرد و گفت: امروز بسیاری از شبهات دینی وجود دارند که باید افراد و اشخاص متخصص پاسخ بدهند تا سبب شبهه‌های بیشتر نشود.

وی عنوان کرد: سلسه روایات از اهل‌بیت(ع) در راتباط با مهدویت باید جمع‌آوری شود چرا که بسیاری از احادیث ناب وجود دارد که خام و بدون استفاده باقی ماندند.

محمدی تصریح کرد: از ظرفیت حسینیه‌های شهر همدان که تعطیل هستند باید برای برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های مهدویت استفاده کرد.

وی با بیان اینکه هرکس برای ظهور حضرت مهدی(عج) زمان تعیین کند برابر روایات کاذب و دروغ‌گو است، گفت: ظهور حضرت دو نشانه دارد و آن‌هم بیرون آمدن شمشیر ذوالفقار از غلاف و باز شدن پرچم است و هرزمانی که خداوند اجازه دهد این نشانه‌ها آشکار و امام زمان (عج) ظهور خواهند کرد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *