نماینده ولی فقیه در استان همدان:ابعاد جامعیت رفتاری امام(ره) را برای مردم معرفی کنیم

mohamadi.hamedanaآیت‌الله غیاث‌الدین طه‎محمدی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان با اشاره به بیست و هفتمین سالگرد رحلت امام(ره) اظهار کرد: امروز به عنوان یکی از یوم‎الله‏‎ بزرگ در سراسر دنیا مورد تکریم همگان است.

وی با اشاره به حضور میلیونی امروز مردم از سراسر کشور در مرقد مطهر امام(ره)، گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مردم بی‎نظیر بود و انصافاً فصل‌الخطابی برای هر فرد به شمار می‌آمد که حق و حقیقت را بشناسد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه جامعیت امام(ره) خیلی برای مردم جا نیفتاده است که باید آن را شناخت و شناساند، خواستار توجه به راه امام و آرمان‎هایش شد.

وی افزود: در جامعه منهای دین و ارزش‌های اسلامی، کسانی در رأس امور قرار می‎گیرند که فقط ظلم می‌کنند، بنابراین همواره باید تابع رهبری و مبانی دینی بود.

محمدی با بیان اینکه اگر امام را توصیف کنیم می‌بینیم جامعیتی که خداوند به ایشان بخشیده بی‌نظیر است، گفت: ایشان در عرصه فقه، سیاست، بندگی، عرفان و … جامعیت داشتند.

وی با بیان اینکه برخی به دنبال از بین بردن دین مردم هستند و متاسفانه در فضای مجازی جملاتی با این مضمون که نباید روزه بگیریم، منتشر می‌شد، خاطرنشان کرد: کسانی که با خدا، حق و حقیقت جنگ دارند حسابشان جداست، شما به سخنان آنها توجه نکنید.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امام راحل در جامعه بلازده سیاسی، فرهنگی، اخلاقی، تربیتی و… قیام کرد، افزود: در حکومت رژیمی طاغوت که پزشک مخصوص شاه 45 شغل داشته باشد، وضع کشور بهتر از آن نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه باید انسان بود و دانست که وضعیت کشور زمان طاغوت چه بود و اکنون چه است، خاطرنشان کرد: طی این 37 سال که همه کشورها با ما جنگ داشته و دارند و در برابر این همه توطئه‌ها و خیانت‌ها که علیه ایران می‌شود بیش از دوره 2500 ساله رژیم شاهنشاهی، خدمت شده است.

وی با بیان اینکه امام(ره) عذاب بسیاری کشید و به لطف خداوند انقلاب شکل گرفت، گفت:در سخنان رهبری امروز بسیار نکته‌ها بود؛ آنها را چندین بار یادداشت کنید و به آن توجه کنید.

محمدی با بیان اینکه کسانی که در ماه مبارک روزه‌خواری می‌کنند در واقع دهن‌کجی به امت اسلام را دارند، گفت: مصیبت‌های دنیا به دلیل همین روزه‌خواری‎هاست.

وی با بیان اینکه ماه رمضان مکتب نورانی تربیت انسان است، تصریح کرد: اگر آموزه‌های این ماه را بگویم تمام نمی‌شود و اگر صواب آن را بدانیم آرزو می‌کنیم نه یک ماه بلکه 12 ماه سال را روزه باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: اگر معیار انسان، خوردن و خوشگذرانی باشد بسیاری از حیوانات از آن پیشی می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در روزه‌داری باید اعضا و جوارح انسان روزه باشد، گفت: علاوه بر دهان باید چشم، زبان، پوست، خون و … انسان روزه باشد چرا که هدف خداوند از روزه‌داری تربیت انسان است.

محمدی با بیان اینکه ماه رمضان ضیافت است و خود را آماده کنید، خاطرنشان کرد: در این دو سه روز باقیمانده خانه تکانی دل بکنیم تا دعوتنامه ضیافت‌الله برایمان صادر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه آل سعود خبیث حج واجب را به روی امت بسته است، گفت: اهل تسنن اعلام کردند که آل سعود نباید حج را به روی مسلمانان ببندد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بستن حج به روی مسلمانان هزار عقبه خواهد داشت، افزود: قاعده این است که دو شهر مذهبی به وسیله همه کشورهای اسلامی اداره شود همانند واتیکان که در غرب کشوری مستقل است.

وی با بیان اینکه اکثر افراد از احکام و مسائل شرعی فاصله دارند، خاطرنشان کرد: روزه گرفتن بدون توجه به این مسائل مورد قبول خداوند نیست.

به گزارش فارس ، آیت الله محمدی با بیان اینکه امروز دنیاپرستی جلوه کرده و آنهایی که تمکن مالی دارند تمایلی به پرداخت خمس و زکات ندارند، خطاب به جمع افزود: به اندازه خورد و خوراک زن و فرزند خود خمس و زکات بدهید تا آنها با حال و هوای پاک روزه بگیرند چرا که غذای حلال نورانیت می‌آورد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *