ورود سامانه بارشی جدید به آسمان استان همدان

مهندسی و سواحل وبنادر

مهندسی و سواحل وبنادر

مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان از ورود سامانه جدید بارشی خبر داد و گفت: پایان هفته آسمان استان همدان بارانی و برفی است و احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

نادر پیرتاج‌همدانی ، با اشاره به وضعیت هوای استان همدان در پایان هفته جاری اظهار داشت: در حال حاضر آسمان استان همدان ابری و گاهی همراه با وزش باد است و از بعدازظهر امروز افزایش ابر را شاهد هستیم.

وی افزود: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به‌دلیل ورود سامانه بارشی جدید احتمال بارش برف و باران وجود دارد و برخی از ساعات وزش باد و رعد و برق نیز دور از انتظار نیست.

مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان بیان کرد: در این شرایط جوی احتمال لغزندگی و مه‌آلودگی جاده‌های ارتباطی و معابر عمومی به‌دلیل بارش باران و ریزش برف وجود دارد.

وی گفت: در اواخر هفته به‌دلیل وزش شدید باد احتمال شکستن شاخه درختان، سقوط تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد و همچنین به دلیل بارش تگرگ و رعد و برق نیز احتمال آسیب به باغات و احشام می‌رود.

پیرتاج‌همدانی عنوان کرد: به دلیل شدت بارش‌ها احتمال آب گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها به ویژه مناطق جنوبی استان وجود دارد و با ورود سامانه بارشی دمای هوای استان همدان کاهش می‌یابد.

وی اظهار داشت: در ظرف 24 ساعت گذشته همدان با دمای 13 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کبودراهنگ با 13 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان بوده است.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *