چهارشنبه،تشعیع شهید مدافع حرم در ملایر

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار ویژه ملایر از مراسم تشییع نخستین شهید مدافع حرم شهرستان ملایر در 18 فروردین ماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

شهید مدافع حرم ملایر

 سعید کتابی ظهر امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان ملایر بیان کرد: آسایش و امنیت کشور ما مرهون خون‌ مطهر شهداست.

وی با بیان اینکه امروز نیز راه شهادت باز است، گفت: جان برکفان و جوانان برومند این مرز و بوم در آن سوی مرزها در پاسداری از حرم خاندان اهل‌بیت(ع) از آرمان‌های اسلام و انقلاب دفاع می‌کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر افزود: شهدای مدافع حرم در خط مقدم مبارزه با استکبار موجب آسایش و امنیت ما در داخل کشور هستند و همه ما مدیون جانفشانی شهدای مدافع حرم هستیم.

وی با اشاره به اینکه همدان یکی از استان‌های پرافتخار در تقدیم شهدای مدافع حرم است، تصریح کرد: این استان تاکنون هفت شهید والامقام مدافع حرم تقدیم اسلام کرده که آخرین شهید از شهرستان ملایر بوده است.

کتابی تصریح کرد: نخستین شهید مدافع حرم این شهرستان، شهید پاسدار حیدر ابراهیم‌خانی از گروه مهندسی رزمی 43 امام علی (ع) ملایر در روز 14 فروردین ماه به جمع خیل شهدای مدافع حرم پیوست.

وی بیان کرد: شهید حیدر ابراهیم‎خانی متولد سال 65 از پاسداران شهرستان ملایر بود که در عملیات مستشاری در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در جنوب شهر حلب در مقابله با تروریست‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

معاون فرماندار ملایر از برگزاری مراسم تشییع پیکر پاک مطهر این شهید در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 18 فروردین ماه از مقابل شهرداری شهر ملایر به سمت میدان آزادگان این شهر خبر داد.

وی از حضور سخنران و مداح کشوری در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید بزرگوار خبر داد و تصریح کرد: نثار 200 شاخه گل و برپایی ایستگاه صلواتی نیز از برنامه‌های مراسم تشییع پیکر پاک این شهید در ملایر است.

کتابی اظهار کرد: مراسم ختم این شهید والامقام نیز در ساعت 16 همان روز در مسجد جامع شهرستان ملایر برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: مراسم وداع نیز همزمان با نماز مغرب و عشاء در روز سه‎شنبه 17 فروردین ماه در مسجد جامع شهر ملایر با حضور اقشار مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس معاون فرماندار ملایر بر حضور گسترده مردم شهرستان ملایر در مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید تاکید کرد و افزود: ادارات و نهادهای مربوطه نیز هماهنگی لازم برای برگزاری باشکوه مراسم را داشته باشند.

تا کنون شهدای والامقامی از استان همدان چون سردار شهیدحسین همدانی، شهیدمجید صانعی، شهیدمجتبی کرمی، شهید میلاد مصطفوی، شهید محسن فانوسی و شهیدمرتضی ترابی در دفاع از حرم آل‎الله در سوریه به شهادت رسیده‌اند.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *