برگزاری بیست و پنجمین یادواره شهدا مناطق نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه

یادواره شهدا نواب بیست و پنجمین یادواره شهدا مناطق نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه( مسجد اعظم همدان) دوشنبه شب در سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد برگزار گردید.

 در این مراسم سردار سرتيپ پاسدار حسين دهقان ، وزیر دفاع گفت : هيچ کس حق ندارد جلوتر از رهبري حرکت کرده و بلندتر از رهبري فرياد بزند، چرا که رهبري تمام فرمايش هاي خود را مستقيم مطرح مي کنند و همه مباحث مطروحه از سوي ايشان شفاف است.

وي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب آنچه که لازم باشد فرياد مي زنند و آنچه را که نياز باشد تذکر مي‎دهند و محدوديتي ندارند، ادامه داد: اگر توانستيم با خطوط قرمز و حدودي که مقام معظم رهبري تعيين کرده و اولويت هايي که تبيين کرده اند، خود را همراه کنيم؛ شاخص مشخص مي‎شود.

وي تصريح کرد: امروز دولتمردان بايد در راستاي افزايش ابعاد قدرت ملي جهاد گونه تلاش کنند و با تبعيت از رهبري و توجه به تمام هشدارها و خطوط قرمز نظام، مسير عزت را طي کنند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح کشور خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام نياز اصلي جامعه است و در شرايطي که در پيرامون کشور و درون جامعه مشکلاتي وجود دارد، بايد زير سايه وحدت و انسجام ملي مسير رشد و پيشرفت را طي کرد.

سردار دهقان با تاکيد بر لزوم توجه به دشمن شناسي و تحليل اوضاع و شرايط، ريشه‎يابي موضوع ها را يک اصل اساسي دانست و ادامه داد: حضور موثر و آگاهانه در عرصه ها نه تنها حرکت انقلاب را بيمه مي کند بلکه امنيت ملي را نيز تضمين مي کند.

وي با بيان اينکه بايد از ارکان قدرت نظام صيانت کرده و طبق قانون رفتار کنيم افزود: دفاع از ارزش ها و آرمان‎هاي نظام اسلامي و کرنش در برابر آن را بايد رعايت کرد چرا که اگر همديگر را مستهلک کنيم، توان ما تحليل خواهد رفت و قدرت بازي در عرصه هاي جهاني نيز کاهش خواهد يافت.

سردار دهقان در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اجراي برجام و دستاوردهاي آن تصريح کرد: در برجام هر چه پذيرفته شده با نظر نظام بوده است و کسي جرأت اينکه کار مخفيانه و پنهاني بکند را ندارد و اين اتفاق هم رخ نداده است.

سردار دهقان ادامه داد: مدرک‎سازي‎هاي عريض و طويل غرب عليه فعاليت‎هاي صلح‎آميز هسته‎اي ايران در جهان برملا شد چرا که اگر در مذاکرات هسته‎اي موردي به دست نياورده باشيم جز اينکه ثابت کرده باشيم آمريکا دغل کار و حيله گر است، باز هم برنده بوده ايم.

وي با بيان اينکه وقتي آژانس بين المللي انرژي اتمي اعلام کرد که هيچ گونه نشانه‎اي در ايران مبني بر انحراف فعاليت‎هاي هسته‎اي وجود ندارد، معنايي جز دروغگويي آمريکا نداشته و ندارد، افزود: رژيم ضهيونيستي و عربستان و جريان هاي تندروي آمريکا که با اجراي برجام شکست خورده اند تلاش دارند به بهانه هاي مختلف و بي‎ربط اوضاع را به نفع خود تغيير دهند.

وزير دفاع تصريح کرد: ما در هيچ شرايطي نقض برجام نخواهيم کرد و اين اعلام رسمي رهبري معظم انقلاب نيز بوده است.یادواره شهدا نواب2

وي با بيان اينکه ما برجام را پذيرفته ايم و حول محور وفاي عهد، بر اجراي آن باقي مي مانيم افزود: مگر اينکه طرف مقابل نقض برجام کند که در آن صورت ما آن را به آتش مي‎کشيم.

وي ادامه داد: ما بر برجام پايبند هستيم و آن را اجرا مي‎کنيم، اما اجازه نمي دهيم بدخواهان اين مردم در موضع طرفداري مسائلي را مطرح کنند که اصل موضوع زير سئوال برود.

وي با بيان اينکه آمريکا شيطاني بزرگ است که هنوز خيانت هاي او به ملت ايران را فراموش نمي کنيم افزود: رابطه ما با آمريکا رابطه گرگ و ميش است.

وي با اشاره به اينکه حق غني‎سازي ايران به رسميت شناخته شده است، افزود: براي اجراي برجام اجازه انهدام زيرساخت هسته اي به کسي داده نشد و اجازه محدوديت براي فرآيند تحقيق و توسعه را نيز نداديم.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح کشور به دستاوردهاي برجام و حق انرژي هسته اي ملت ايران اشاره کرد و افزود: اگر برجام نبود هر شش ماه يک بار از فروش 20 درصد از نفت ما جلوگيري مي‎شد، اما امروز کساني که ما را تحريم کردند نفت ما را مي‎خرند، البته در جابجايي پول مشکل داريم که اين موضوع ربطي به برجام ندارد و مربوط به تحريم ايران در زمان اشغال لانه جاسوسي « سفارت آمريکا »است.

سردار دهقان با بيان اينکه با برجام جلوي افسارگسيختگي آمريکا به اروپا گرفته شده است ادامه داد: لابي صهيونيست در آمريکا تلاش مي‎کند تا برجام اجرايي نشود.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به کشتار مردم بي گناه به دست عوامل تکفيري افزود: برده گيري، برد ه فروشي، اسارت، کشتن، اهانت و سلب آزادي و حق حيات از نتايج ايجاد گروهک هاي تکفيري است و دشمن با ايجاد اين گروهک ها به دنبال ايجاد ايران هراسي و اسلام‎هراسي است تا راحت تر به اهداف خود برسد.

وي با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران به دنبال حيات انسان‎ها بر مبناي آزادي و استقلال و تامين سعادت دنيا و آخرت شهروندان است افزود: دشمن براي اينکه اين نظام به يک الگو تبديل نشود با ايجاد گروهک هاي تکفيري و ارائه چهره خشن از دين اسلام، درصدد اسلام هراسي و ايران‎هراسي است.

وزير دفاع بيان کرد: اين اقدام ها به دليل کينه اي است که استکبار جهاني و آمريکا از ايران داشته و نتوانسته در اقدام هاي قبلي خود به نتيجه مورد نظر خود برسد و به استيصال و درماندگي دچار شده است.

سردار دهقان با محکوميت ترور دانشمندان هسته اي کشور گفت: دشمن دانشمندان ما را ترور مي کند چون آنها نمي خواهند اجازه دهند نهال علم در درون اين ملت رشد کند.

وي ادامه داد: آمريکا و ايادي آنها از آن طرف دنيا بي دعوت به اين منطقه آمده اند و ادعاي صاحبخانه بودن هم دارند، حال چه طور وقتي صاحبخانه

اصلي ما را به ميهماني دعوت مي کند نمي‎توانيم دعوت او را اجابت کنيم؟ و از نظر دشمن ما محکوم مي شويم؟

وي با بيان اينکه ايران با اقتدار اعلام کرده که از جبهه مقاومت حمايت مي کند، افزود: ملت ايران با شجاعت و قدرت حقانيت اهداف و آرمان هاي خود را فرياد مي‎زند و علاوه بر اينکه در برابر نظام سلطه خواهد ايستاد در اين مسير هزينه نيز خواهد داد.

وي در بخش ديگري از سخنانش با تاکيد بر اجراي اقتصاد مقاومتي و توجه به اين مهم افزود: هرگونه اختلاف و شکاف در درون کشور، نقطه طمعي براي سرمايه گذاري دشمن براي مواجهه با امنيت و منافع ملي است.

وي همچنين به بحث فعاليت‎هاي هسته اي ايران اشاره و اظهار کرد: ايران اسلامي هيچگاه دنبال سلاح هسته اي نبوده و براي اين کار هم هيچ وقت اقدامي نکرده است.

وي ادامه داد: با وجودي که هيچ گونه محدوديت دانشي و فناورانه براي رفتن به اين سمت و سو نداريم ولي چون رهبري معظم انقلاب فتوا بر تحريم سلاح هسته اي دادند، کوچکترين تمايلي به ساخت اين سلاح در کشور نبوده و نيست.

وي با اشاره به اينکه پرونده‏‎سازي منافقين و رژيم صهيونيستي عليه فعاليت‎هاي صلح‎آميز هسته‎اي ايران ادامه دارد افزود: دشمن ما را ذيل بند هفت منشور سازمان ملل برد تا ما را يک تهديد جهاني معرفي کند و آمريکا تمام کشورها را عليه ما بسيج کرد به طوري که برخي از کشورها نيز داوطلبانه عليه ما وارد عمل شدند.

وزير دفاع ادامه داد: آمريکا چنان نهادسازي کرده بود که با سيستم نظارتي، مانع از ارتباط گيري و مراوده کشورها با ايران شود به طوري که وزير خزانه داري آمريکا به تمام کشورها سرک مي کشيد و از آنها گزارش مي گرفت.

دهقان با بيان اينکه از آن جا که قرن قلدرمآبي و پذيرش آن تمام شده است افزود: ملت ما در برابر اين زياده‎خواهي ها ايستاد و بر حقانيت خود تاکيد کرد.

وي همچنين با اشاره به تاريخ پرافتخار و ارزشمند همدان در ايثارگري ادامه داد: مردم اين ديار همواره پيوند محکمي با ولايت داشته اند و انقلاب را حمايت و از رهبري اطاعت کرده اند.

وزير دفاع همچنين با اشاره به رشادت هاي شهيد سردار حسين همداني افزود: سردار همداني سرباز تمام عيار ولايت و فرزند اين مرز و بوم در تمام ادوار و اعصار دفاع از تماميت انقلاب اسلامي بود.

وي افزود: شهيد همداني تجسم تواضع، اخلاص در رفتار، همراه با کرامت و رعايت موازين انقلابي با ذهني باز و تفکري راهبردي و خطرپذير در دفاع از انقلاب بود.

در پايان اين مراسم از خانواده هاي شهيد امير قوخورديان، شهيد حبيب اله مصداقي بهاري، شهيد علي کلوپ با اهداي تنديس و لوح يادبود تقدير شد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *